ØFK 1 er vel i havn.
Som de siste årene ble den avviklet med en jevn og god fuglebestand. Når et av partiene kommer inn med syv premier er vel det bevis nok. Hele 20 premier på lørdag og totalt 30 på begger dager gir en premieringsprosent på 30%. ”Godt nok” som danskene sier. Ellers ble prøven avviklet under rimelig godt høstvær. Noe tåke var det på lørdag, spesielt i Råde hvor vinnerklassen gikk. Det gjorde arbeidet for dommerne litt ekstra utfordrende, men tåka ga seg heldigvis ved lunsjtid.
Det hadde vært ønskelig med noe mer vind begge dager, men det hadde jeg beklageligvis glemt å bestille. Det skal ikke gjenta seg – jeg lover.
Rapphønsene i terrenget er i meget god kondisjon. De oppførte seg som ungfoler og fløy som raketter. Godt besatt med sprek fasan er det også. En honnør til vilpleiekomiteen.
Til slutt en takk til dommerne som stilte opp for oss. En takk også til kjentmennene som geleidet oss flott gjennom terrengene. Og ikke minst en honnør til deltakerne for sporty og flott opptreden. Og til grunneierne som lar oss bruke terrengene – hjertelig takk.
Erik Fritzner
Premieringer for ØFK prøve 1
Lørdag
1VK m/CK
DK03870/2001
B - Langvads Sabelle (Langvads Musik / Bill)
Middelhuis, Tom
2VK
16034/03 ES - Sletthallens Sprett (Shine On / Topdalen's Pluto)
Slommerud, Erik
3VK
00942/01 ES - Kloppmyra's Z (Kloppmyra's Jensine / Skillevatnet's Mac)
Thorkildsen, Bjørn
4VK
DK17585/99 ES - Senja's D Prins Flaks (Bjergagers Sasja / Tværgaard Black Turbo Kon)
Ulvin, Jan Ståle
1UK
S11576/2006 GS - Gordvalls Oda (Gordvalls Erta / Lill-Blaikens Boban)
Hansen, Tor Arne
1UK
10008/0 KV - Titti (Sognexpressen's Acp Mira / Tsarek)
Kristiansen, Espen og Hege
2UK
00100/05 IS - Triklokkhøa's Scott (Y F Scarlett / Irskesjøen's D. Zento)
Johansen, Steinar
1AK
16439/04 ES - Engfjell's A-Mira (Kjølvollens Juni / Hallråa's Boss)
Jensen, Kåre
1AK
17511/03 SV - Torsbekkdalen's Baloo (Bikkjulf's Ixi / Ter Del Chisola)
Johannessen Emil og Unn
2AK
06738/04 SV - Hella's Ovesin Elling (Anna / Pjalt Av Kjølhaugan)
Myhre Birte Og Ove
2AK
12117/0 ES - Snaufjellet's Chivas (Tessi / Viroa's Silver)
Strøm, Tor Alfred
2AK
16039/04 IS - Valeheia's Alpha (Valeheia's Tirawa / "u S" Zimbad)
Vegsgård, Per Øystein
2AK
11453/02 KV - Tierbua's Zimba (Aasatrua's Glt Røysa / Lierdalen's Billy Boy)
Vestad Dag/Husengen Yvonne
2AK
12636/04 P - Bjønroas Punto (Bjønroas Mia / Altegeinos Andantino 2)
Bergersen Bente
2AK
00868/04 SV - Tre Riks Røysa's Bonny (Arnafjorden's Frigg / Ramp)
Ustvedt, Heidi
2AK
05222/04 P - Leirungens Ats Frøken Vilje (Gitvola's Atl Tindra / Sito De La Mazorra)
Bredesen, Are
2AK
01786/03 LV - Fjordlandets Evo (Fjordlandets Centa / Leineri's B' Swix)
Solem Hanne/Gleditsch Øystein
2AK
S16185/2003 P - Riddarsporrens Eld (Lyngborg's I Vi-To / Bordalen's Cos)
Johannessen Marius L og Jannicke
2AK
S50176/2004 KM - Quorum's Asenta (Erka Vom Brockhauser Esch / Qurum's Strix)
Kulstadvik, Eva
Søndag
1AK
11453/02 KV - Tierbua's Zimba (Aasatrua's Glt Røysa / Lierdalen's Billy Boy)
Vestad Dag/Husengen Yvonne
1AK
02225/04 GS - Evjegaarden's Cassandra (Evjegaarden's Wilma / Koboltåsen's Spaider)
Øygard, Tom Erik
2AK
DK13265/2005 SV - Bommelunds Martine (Bommelunds Lina / Athos)
Johannessen, Unn
2AK
06627/03 ES - Klevåsen's Jalmar (Brynås G Guri / Østkysten's Rai)
Graff, Jan
3AK
08650/99 SV - Svea (E I Frigg / Klaudius)
Larssen Kjell og Anne
3AK
17511/03 SV - Torsbekkdalen's Baloo (Bikkjulf's Ixi / Ter Del Chisola)
Johannessen Emil og Unn
3AK
04088/04 ES - Sølenkletten's Chagall (Østkysten's Sue / Sølenkletten's Q)
Stiernudde Tua/ Sørum Jørn
3AK
05222/04 P - Leirungens Ats Frøken Vilje (Gitvola's Atl Tindra / Sito De La Mazorra)
Bredesen, Are
3AK
08466/04 P - Øykhagen's Mini Magic (Vestfjorddalens Duracell / Westpoint's Emil)
Odd G Nilsen